تحلیل هفتگی:بیت کوین در آستانه 17000 دلار، آیا روند صعودی آغاز شده؟

بررسی بیت کوین و آلت کوین

بیت کوین برای اولین بار در سال 2023 توانست تا محدوده 17 هزار دلار رشد کند. و بسیاری از معامله گران و سرمایه گذاران را به رشد قیمتی خود امیدوار کرده است. از آنجا که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به مدت دو هفته در رنج قیمتی قرار داشتند. این صعود برای معامله گران حائز اهمیت است.

زمان مطالعه: 6 دقیقه

 بررسی بیت کوین و آلت کوین و تحلیل هفتگی شماره 5(1401/10/18)

بیت کوین برای اولین بار در سال 2023 توانست تا محدوده 17 هزار دلار رشد کند. و بسیاری از معامله گران و سرمایه گذاران را به رشد قیمتی خود امیدوار کرده است. از آنجا که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به مدت دو هفته در رنج قیمتی قرار داشتند. این صعود برای معامله گران حائز اهمیت است.

مقدمه

در زمان نگارش مقاله بررسی بیت کوین و آلت کوین ها، قیمت بیت کوین به بالاترین حد 3 هفته اخیر نزدیک می‌شود. همچنین با تورم زیر 7 درصد ممکن است قیمت در روزهای آینده به 19 هزار دلار برسد. اما برای این که قیمت مقاومت اساسی و حیاتی 17300 را رد کند لازمه محرکه‌ها و شاخص‌هایی است، که در ادامه مقاله به آن خواهیم پرداخت. همچنین با ما همراه باشید تا یکی از محبوبترین آلت کوین ها را که این روزها سر و صدای زیادی به پا کرده است را باهم تحلیل و بررسی کنیم.

بررسی بیت کوین در تایم‌های بالا

تنها 7 روز از بسته شدن کندل‌های ماهانه و سالانه بیت کوین گذشته است. و کندل سالانه این رمزارز یکی از قرمز‌ترین کندل‌های نزولی تاریخچه بیت کوین بوده است. بسته شدن کند‌ل های ماهانه و سالانه از این لحاظ حائز اهمیت می‌باشد که قیمت نتوانست مقاومت حیاتی 17300 را دوباره بعنوان حمایت باز پس‌گیری کند. لذا در حال حاضر هر صعودی در بیت کوین اصلاح برای ریزش بیشتر است و باید مراقب تله‌های گاوی باشیم.

نگاهی به تایم هفتگی بیت کوین:

بیت کوین در تایم هفتگی نسبت به دو هفته قبل عملکرد بهتری از خود نشان داد. و ضعف عملکرد دو هفته قبل را می‌توان به دلیل تعطیلات سال نو میلادی و تعطیل بودن بازار‌ها دانست. در هفته گذشته بیت کوین بعد از مدت‌ها توانست سطح 17000 دلار را لمس کند، متاسفانه این حرکت به صورت شارپ و کندل‌های پر قدرت صورت نگرفته است.  و نمی‌توان گفت بازار کف بلند مدت خود را ساخته است. همانطور که در چارت زیر مشاهده می‌کنید، مقاومت‌های زیادی سر راه بیت کوین قرار دارد. و اگر بتواند در طول هفته جاری صعودی را آغاز کند در ابتدا باید 17300 را شکست و سپس تا ناحیه 18300 حرکتی انجام دهد.

بررسی بیت کوین و آلت کوین
www.tradingview.com

 

بازار های نزولی و خرسی اگرچه برای بسیاری از مردم به شدت ناراحت کننده و عذاب آور هست. اما بازار نزولی بحرانی هست که باید تبدیل به فرصت شود، کاری که دقیقا بزرگان و نهنگ های بازار انجام میدهند!! لذا صرافی اتراکس این بستر را برای کاربران ایرانی خود فراهم آورده است. تا کاربران با مطالعه مقالات و تحلیل های اخصاصی این صرافی، تصمیمات حساب شده ای را برای سرمایه گذاری بگیرند. و همچنین بستری مناسب برای خرید و فروش بیش از 320 رمزارز با کیف پول اختصاصی و پشتیبانی از انواع شبکه های بلاکچین در سطح کشور پیشرو میباشد.

 

در صورتی که بیت کوین بتواند در تایم هفتگی ناحیه 18300 را با کندل‌های پر قدرت از نظر حجم و زمان شکست دهد. این ارز روند صعودی را در میان مدت آغاز می‌کند. و در صورتی که در شکست این ناحیه دوباره ناکام بماند به سمت کانال 14000 دلار حرکت خواهد کرد.

بررسی بیت کوین و آلت کوین

وضعیت دامیننس تتر:

همانطور که در نمودار و تصویر زیر مشاهده می‌کنید دامیننس تتر نزدیک به خط روند صعودی خود می‌باشد و در طول هفته جاری می‌تواند تا خط روند، ریزش را تجربه کند در صورتی که خط روند به عنوان حمایت جدی عمل کند می‌توانیم در هفته‌های آینده شاهد صعود دامیینس و در نتیجه ریزش بازار باشیم در غیر اینصورت باید منتظر صعود بیت کوین و سایر دارایی‌های دیجیتال باشیم.

مطالب مرتبط:تحلیل اختصاصی آنچین و پرایس اکشن:وضعیت بیت کوین در شرایط خطرناک بایننس چگونه خواهد بود؟

همچنین داده‌های پشت نمودار از جابجایی استیبل کوین‌ها در حجم کلان خبر می‌دهد این جابجایی‌ها بیشتر در قالب استیبل کوین USDC بوده است.اما هنوز خرید کلانی در بازار صورت نگرفته.

بررسی بیت کوین و آلت کوین
www.tradingview.com

ورود و خروج صرافی ها

ورود بیت کوین به صرافی‌ها در دو ماه گذشته روند صعودی داشته است و بیشتر معامله گران و تریدرهای خورد تصمیم به فروش بیت کوین‌ها خود داشته‌اند. اما این روند صعودی کم قدرت بود و می‌توان اینگونه تعبیر کرد که فشار فروش برروی بیت کوین و سایر دارایی‌ها تقریبا کم شده است.

ماه گذشته حدود 40 هزار بیت کوین از صرافی‌ها خارج شد که میانگین قیمت آنها 15800 بود که فعلا تاثیر چندان زیادی روی قیمت نداشته است.

بررسی بیت کوین و آلت کوین
coinglass

قدرت خریدار و فروشنده

این شاخص یک راهنمایی بسیار عالی برای معامله گرانی است که در تایم‌های پایین معامله می‌کنند(تایم ۱ روز به پایین) با بررسی این شاخص می‌توان به نتیجه رسید که معامله گران حرفه‌ای در حال حاضر در کدام سمت بازار قرار دارند و ما نیز باید هم سمت با انها وارد معامله شویم.
در زمان نگارش این مقاله تمامی معامله گران در تمامی تایم‌های مختلف در پوزیشن‌های شورت قرار گرفته اند. و امید به ریزش بازار دارند و هدف قیمت احتمالی آنها محدوده16700 است که اگر این سطح بعنوان حمایتی پرقدرت جواب بدهد می‌توانیم انتظارات صعود طبق گفته‌های بالا را داشته باشیم.

بررسی وضعیت بیت کوین و آلت کوین
coinglass

اوراق قرضه ده ساله

در نشست هفته گذشته مقامات به دست کم گرفتن عزم فدرال رزرو برای نگه داشتن نرخ بهره در سطوح بالا به سرمایه گذاران هشدار دادند.

مطالب مرتبط:تحلیل بیت کوین و آلت کوین ها در سال گذشته و بررسی آنها در سال آینده

همانطور که در چارت و نمودار شاخص اوراق قرضه ده ساله مشاهده می‌کنید این شاخص در روند صعودی بلند مدت خود قرار دارد.اما هفته گذشته ریز‌ش های قابل توجهی را به دنبال ریزش شاخص دلار تجربه کرد.در صورتی که این شاخص تا محدوده خط روند صعودی بتواند نزول را تجربه کند می‌توان انتظار یک رالی صعودی در بیت کوین تا محدوده 18300 را داشت و در صورتی که این نزول رخ ندهد باید همچنان دنبال پوزیشن‌های شورت در ارزهای دیجیتال باشیم!

بررسی بیت کوین و آلت کوین
www.tradingview.com

بررسی وضعیت اتریوم و آلت کوین ها

نمودار زیر مربوط به دامیننس بیت کوین یا قدرت تسلط بیت کوین بر بازار می‌باشد. و در تایم هفتگی برروی حمایت قوی و قدرتمندی قرار دارد. دامیننس بیت کوین از همین نقطه می‌تواند صعودی را آغاز کند و در صورت صعود دامیینس بیت کوین نباید منتظر صعود شدید در آلت کوین‌ها باشیم.

بررسی وضعیت اتریوم کلاسیک

اتریوم کلاسیک بر خلاف دیگر رقبای خود در سال 2022 عملکرد خوبی را از خود نشان داد. هرچند ریزش‌های شدیدی را در طول بازار خرسی تجربه کرد اما با هر بار صعود توانست سود‌های 300 درصدی تقدیم جامعه و طرفدران خود کند.
در حال حاضر این رمزارز در تایم هفتگی، در نقطه بسیار حساسی قرار گرفته است. و برخوردی با مقاومت مویینگ 200 داشته،در صورتی که بتواند این مقاومت را شکست دهد انتظار صعود تا محدوده 27 دلار را می‌توان داشت در غیر اینصورت به طرف هدف قیمتی و کف خود یعنی 12 دلار حرکت خواهد کرد.

بررسی بیت کوین و آلت کوین
www.tradingview.com

سخن پایانی:

همانطور که قبلا نیز خدمت کاربران گرامی عرض شده است. بررسی بیت کوین و آلت کوین و یا سایر تحلیل ها بصورت کامل صدرصد درست و بدون اشتباه نیست. هر اتفاقی ممکن است در بازار رخ دهد فقط تنها مساله ای که فعلا بسیار واضح میباشد، این است که بازار در فاز نزولی خود به سر میبرد. و تا زمانی که قیمت بیت کوین در تایم هفتگی با کندل پر قدرت مویینگ 200 را شکست ندهد، بازار خرسی ادامه دار خواهد بود.

 

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *